Spotkanie jesienne Bukowina Tatrzańska – podsumowanie

Spotkanie jesienne Bukowina Tatrzańska – podsumowanie

Jagoda Zmarz, RAC Kraków-Wawel

Jesienna konferencja Rotaract’u organizowana przez klub Kraków-Wawel odbyła się w Bukowinie Tatrzańskiej. To już druga taka, po konferencji dystryktalnej w Funce konferencja, która nie odbywa się w mieście, w którym działa klub organizujący. Co stoi za taką decyzją? Otóż Klub Kraków-Wawel wraz z urzędującą Reprezentantką Dystryktu Anią Grzywacz postanowił pokazać Polskim Rotaractorom piękno naszych polskich gór. I była to wspaniała decyzja!
Podczas dwudniowej konferencji zamieszkiwaliśmy w ośrodku przy karczmie “U Buńdów”, gdzie zostaliśmy wyjątkowo gorąco przywitani przez właścicieli – ogniskiem z kiełbaskami i chlebem oraz ciepłą herbatką. Podczas sobotnich paneli Zarząd Dystryktu przeprowadził walne zgromadzenie, omówił projekt dystryktalny Rotaract’u oraz przedstawił dotychczasową pracę członków zarządu. Mieliśmy również okazję wziąć udział w dwóch panelach szkoleniowych – na temat bezpieczeństwa w sieci i udostępniania naszych danych na stronach i w aplikacjach  (prowadzony przez członka RAC Kraków-Wawel Pawła Zarańskiego) oraz rozwijania kreatywności przy projektach i w życiu (wspaniały workshop od Mileny Wojnarowskiej – członkini RAC Warszawa-Śródmieście).

 

Popołudnie przeznaczyliśmy jednak na relaks oraz integrację – odwiedziliśmy wspólnie baseny termalne, wygrzaliśmy się w ciepłej wodzie a nawet urządziliśmy pociąg przez rwącą rzekę. Wieczorna gala była unikatowa. Krakowski klub postarał się umilić czas naszym kolegom i koleżankom w postaci koncertu kapeli góralskiej. Tematem przewodnim gali oraz całej konferencji był Folk. Zachęciliśmy uczestników do przywdziania tradycyjnych strojów pochodzących z ich regionów a sami dawaliśmy przykład w krakowskich folkowych strojach – dowód na zdjęciach. Zostaliśmy również zaszczyceni obecnością kilku Rotarian – (…) za co serdecznie dziękujemy i wydaje nam się, że miło  spędzili z nami czas. Po części oficjalnej, podczas której nasza DRR Ania przedstawiła swój zarząd, który tym razem pojawił się w pełnym składzie, nastał czas na tańce i zabawę do białego rana. W niedzielę z rano autokar odwiózł część uczestników do Krakowa, skąd wyruszyli w dalszą drogę do domu.

                              

Anna Grzywacz, DRR 2018/2019

Ostatnie miesiące nie należały do najłatwiejszych szczególnie dla Zarządu Dystryktu jak i klubu Kraków-Wawel. Przygotowania do konferencji zajęły nam wiele godzin i dni, ale mimo to satysfakcja jest ogromna. Udało się i zrealizowaliśmy w pełni nasz plan. Pokazaliśmy Wam nasze piękne góry, przybliżyliśmy kulturę góralską, mieliśmy szansę się razem szkolić a przede wszystkim dobrze pobawić i zintegrować. Miło mi, że tak pozytywnie zaczynamy cykl naszych spotkań dystryktalnych. Wszystkim uczestnikom dziękuję za obecność i mam nadzieję do zobaczenia w większym gronie na szkoleniu zarządów w Trójmieście. Dziękuję również za Wasze słowa, za to, że kilkakrotnie usłyszałam, że to była najlepsza konferencja w historii dystryktu! To dla nas największa nagroda i motywacja do dalszej służby.

 

Zuzanna Maruszewska, Kandydatka do klubu RAC Kraków-Wawel

Kochani Rotaractorzy i przyjaciele! Czy zastanawialiście się kiedykolwiek co zrobić, aby czuć się spełnionym? Działać! Działać w Rotaract! To hasło numer 1. Śmiało mogę przyznać, iż zarówno weterani jak i nowe narybki czy też świeżaczki mogą odkryć swoje powołanie przy każdym nowym projekcie. Pomagamy! Hasło numer dwa. Przekonałam się, że Rotaract to coś więcej, to przyjaźnie, niepowtarzalne znajomości i wspaniali ludzie. Przyjaźń to hasło numer 3. Pierwsze spotkanie, pierwsze projekty, pierwsza konferencja! Spotkanie jesienne w Bukowinie Tatrzańskiej to moja pierwsza przygoda. Chciałabym móc opisać te wspaniałe emocje, atmosfera w iście góralskim klimacie sprawiła, iż to spotkanie było niesamowite. Jeżeli wciąż słyszycie tą góralska przyśpiewkę, widzicie górskie widoki i zamykając oczy widzicie ludzi, którzy zadbali o ten klimat to bądźcie pewni to dopiero początek. Serdecznie dziękuję Ani Grzywacz i całemu mojemu Klubowi Rotaract Kraków Wawel! Mojemu? To już chyba oczywiste. Dołączajcie do klubu i trzymajcie się 3 głównych haseł: działamy, pomagamy, przyjaźń. Nic więcej nie muszę pisać, pierwsza konferencja to tylko początek, ale przeszedł moje najśmielsze oczekiwania!