Rotaract Chopin i jego Billion Dollar Smile :)

Rotaract Chopin i jego Billion Dollar Smile :)

Rotaract Warszawa Fryderyk Chopin.

Udział w międzynarodowym projekcie Rotaractu „Billion Dollar Smile”

 

W ramach światowego projektu Rotaractu „Billion Dollar Smile” zaprosiliśmy podopiecznych Domu Dziecka Niewidomego na koncert symfoniczny do filharmonii.

 

Przez cały październik 2018 roku kluby Rotaract na całym świecie miały możliwość wzięcia udziału w międzynarodowym projekcie Rotaractu pod hasłem „Billion Dollar Smile”. Projekt polegał na tym, żeby w tym konkretnym miesiącu zorganizować jakąś niespodziankę, wspólne wyjście, spotkanie, zabawę, perezent itd. dla podopiecznych domów dziecka. Krótko mówiąc – wywołać uśmiech na twarzach dzieci. Dzieci, które jak nikt inny zasługują na radość i naszą uwagę czy zaangażowanie. Nasz klub oczywiście postanowił wykorzystać tę okazję i zorganizować coś dla  podopiecznych Domu Dziecka Niewidomego na Saskiej Kępie.

Ten konkrenty dom dziecka nie jest przypadkowym wyborem. Od roku współpracujemy z tym domem dziecka w Warszawie. Jest to szczególny ośrodek, ponieważ mieszkają tam dzieci niewidome. Staramy się je odwiedzać tak często jak tylko możemy, organizujemy różne zajęcia, na przykład wspólne gotowanie, śpiewanie, zabawy. Nasz projekt dotyczący wsparcia tego domu dziecka zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt w dystrykcie. Dzięki wygranej z konkursu oraz pieniądzom zdobytym w różnych akcjach klubowych jesteśmy w stanie zakupić do domu dziecka potrzebny sprzęt kuchenny, psa do dogoterapii i inne potrzebne rzeczy.

Dzieci te są niezwykle uzdolnione muzycznie. Grają na różnych instrumentach muzycznych i nie raz byliśmy świadkami ich talentu i zainteresowania muzyką. Dlatego w ramach projektu „Billion Dollar Smile” zabraliśmy dzieci właśnie na koncert symfoniczny do Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Dzieci były zachwycone. My również. Po koncercie dzieliły się z nami wrażeniami i zachwytem po usłyszanym koncercie. A ich uśmiech i radość to dla nas największa nagroda. Warta o wiele więcej niż nawet bilion dolarów.

 

autor: Julia Krawiec