ZdolniZdalni – zbiórka sprzętu komputerowego w czasach epidemii

ZdolniZdalni – zbiórka sprzętu komputerowego w czasach epidemii

To już prawie 2 tygodnie odkąd zamknięto szkoły, uczelnie i miejsca pracy a wszystkim przyszło mierzyć się z obowiązkami z domu, pod hasłem #zostańwdomu. Czas epidemii zmusił i nas do zmiany sposobu działania, a my zamiast zwolnić tempa przyspieszamy i zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej akcji – ZdolniZdalni.

ZdolniZdalni to projekt realizowany przez firmę Play oraz Rotaract Polska i kluby Rotary w Polsce. Wspólnymi siłami staramy się przeciwdziałać wykluczeniu technologicznemu wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Celem projektu jest zebranie jak największej ilości sprzętu komputerowego – laptopów, PC, tabletów, smartfonów, a następnie przekazanie go najbardziej potrzebującym. Sprzęt ten ma posłużyć dzieciom do nauki zdalnej.

Ty również możesz wesprzeć tę inicjatywę! Masz w domu nieużywany sprzęt komputerowy? Napisz do nas: zdalni@rotaract.org.pl A my zajmiemy się całą resztą … 🙂

Reprezentujesz Dom Dziecka, Szkołę czy inną instytucję i wiesz, że Twoi podopieczni potrzebują komputerów? Napisz do nas, a my postaramy się pomóc (nie gwarantujemy, że sprzętu starczy dla wszystkich zgłaszających się).

W ciągu ostatnich tygodni udało nam się przekazać kilkadziesiąt sztuk sprzętu. Otrzymali go m. in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu , dzieci z Domów Dzieci w Pęcherach. Kolejna część laptopów została przekazana Okręgowi Mazowieckiemu Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. A lista beneficjentów wciąż się wydłuża.

Trzymajcie za nas kciuki i czekamy na Wasze zgłoszenia

Bieżąca relacja dostępna na:

https://www.facebook.com/RotaractDistrict2231/